Rebranding salonu SKODA oraz budowa salonu FIAT

03.12.2014 r.

IPIE na zlecenie biura architektonicznego - wykonało projekt budowlany instalacji elektrycznych przebudowy salonu samochodowego marki SKODA oraz budowy salonu samochodowego marki FIAT.

Nowy system identyfikacji korporacyjnej SKODA zmierza do zunifikowania wyglądu oraz stylu wszystkich salonów, zarówno nowych jak starych. Projekt firmy IPIE pokazuje w jaki sposób nowy system zewnętrznej identyfikacji korporacyjnej może zostać wykorzystany do stworzenia standardowej wizualizacji marki SKODA. Dostęp do prądu i systemu komputerowego jest wymagany w większości elementów wykończenia wnętrz. Ważne jest aby dobrze rozplanować ich lokalizację podczas planowania układu wnętrza salonu. Wszystko to zostało w pełni przez nas zrealizowane.
Oświetlenie salonu stanowi prawdziwe wyzwanie dla projektanta oświetlenia. Aby móc zaprezentować samochody w salonie w możliwie atrakcyjny sposób, należało przedstawić je we właściwym świetle. Udało się to za pomocą odpowiedniego oświetlenia salonu, które składa się z elementów różnego rodzaju.

Skoda

W skład kompleksu salonu wchodziła również budowa nowego salonu samochodowego marki FIAT. Marka ta może poszczycić się wieloletnim doświadczeniem i tradycją w motoryzacji. W projekcie dla salonu FIAT zadbano o to, aby najszybciej i najsprawniej kupić samochód, który sprosta wszelkim oczekiwaniom klientów.

Fiat

Oświetlenie salonu samochodowego obejmuje często także oświetlenie witryny i odpowiednie oświetlenie strefy wejścia. Szczególnie przy wejściu przyjemne światło pomaga sprawić, by pierwsze wrażenie klienta było pozytywne. Jeżeli oświetlenie jest zbyt zimne i sterylne, to może negatywnie wpłynąć na zachowania zakupowe klientów. Odpowiednio ukierunkowane może natomiast wywrzeć na nie pozytywny wpływ. Ogólne oświetlenie salonu może być realizowane między innymi za pomocą lamp typu Downlight lub opraw wpuszczanych w sufit, lub lamp wiszących. Poza tym lampy typu Downlight mogą być także doskonale wykorzystywane do punktowego oświetlania samochodów - na przykład po to, aby zwrócić uwagę na specjalne oferty. Do oświetlenia salonu używane są również lampy sufitowe, wiszące, oraz lampy ekspozycyjne. W każdym wypadku w salonie należy zapewnić dobre oświetlenie oraz stworzyć w nim przyjemną atmosferę aby potencjalni klienci zdecydowali się na zakup samochodu.© 2013-2023 ipie.pl: www.ipie.pl